راهنمای کاربر

به وب سایت «مارنات» خوش آمدید. در این وب سایت، دو آزمون معتبر «شخصیت» در اختیار شما قرار دارد. مارنات برای دو گروه از کاربران طراحی شده است.
گروه اول، متخصصان بالینی هستند که قصد دارند فرایند نمره گذاری و تفسیر دو آزمون مهم روانشناسی را از طریق پنل کاربری انجام دهند.
گروه دوم، کاربران عادی هستند که قصد دارند به منظور شناخت نقاط قوت و ضعف شخصیتی و ارزیابی وضعیت سلامت روانی خود آزمون بدهند.
لطفا ابتدا راهنمای کاربری را به دقت مطالعه نمایید.

آشنایی با بخش های مختلف وب سایت
این وب سایت از سه بخش مجزا تشکیل شده و هر بخش برای کاربر خاصی تعریف شده است. لطفا با پاسخ به سوالات زیر بخش مناسب خود را انتخاب کنید.

  1. آیا شما یک متخصص بالینی هستید که قبلا آزمون را بر روی آزمودنی اجرا کرده اید و اکنون قصد دارید برای نمره گذاری از نرم افزار استفاده کنید؟ لطفا به بخش «ثبت نام آزمونگر» مراجعه کنید.
  2. آیا شما از طرف متخصص بالینی به این وب سایت ارجاع داده شده اید تا آزمون بدهید؟ لطفا به بخش «ثبت نام آزمودنی» مراجعه کنید.
  3. یا شما قصد دارید درک بهتری نسبت به وضعیت سلامت روانی و ویژگی های شخصیت خود به دست آورید؟ لطفا به بخش «ثبت نام آزمودنی مراجعه کنید.
  4. آیا شما قصد دارید از نرم افزار «رورشاخیار» استفاده کنید؟ لطفا به بخش «پنل رورشاخیار» مراجعه کنید.

نحوه ورد به پنل آزمون

الف) ثبت نام

برای ورد به پنل آزمون، ابتدا لازم است در سایت ثبت نام کنید. پس از مشخص کردن بخش مناسب، بر روی آن کلیک کرده و فرایند ثبت نام را تکمیل نمایید. لطفا در وارد کردن اطلاعات دقت کنید و ایمیل خود را به طور دقیق وارد کنید. دقت داشته باشید که ایمیل شما همان نام کاربری شما خواهد بود. بعد از تکمیل فرم ثبت نام، یک ایمیل تایید به آدرس ایمیلی که هنگام ثبت نام ارائه کرده اید ارسال میگردد. شما با تایید آن ایمیل فرایند ثبت نام را تکمیل می کنید.

ب) ورد به پنل کاربری

بعد از تکمیل فرایند ثبت نام، می توانید وارد پنل کاربری مخصوص به خود شوید. دقت فرمایید برای استفاده از هر بخش باید جداگانه ثبت نام نمایید. برای ورود به پنل آزمون، نام کاربری و پسورد خود را در نوار آبی رنگ بالای وب سایت، بخش «پنل آزمون» وارد نمایید. پس از ورود به پنل آزمون، میتوانید از بین آزمون های موجود، آزمون مورد نظر خود را انتخاب کرده و پرسشنامه را تکمیل کنید.

ج) افزایش اعتبار

برای استفاده از هر آزمون باید اکانت کاربری شما از اعتبار کافی برخوردار باشد. اگر کتاب مرجع سنجش روانشناختی را تهیه کرده اید و پسورد مخصوص را دارید لطفا پسورد خود را وارد کرده و از آزمون مورد نظر خود استفاده کنید. در غیر این صورت، لازم است از بخش «افزایش اعتبار»، اقدام به خرید «بسته های شارژ» نمایید. برای خرید شارژ، ابتدا وارد بخش «افزایش اعتبار» شوید. سپس، از میان پکیج های موجود، پکیج مناسب خود را انتخاب و بر روی گزینه «انتخاب» کلیک نمایید. با کلیک بر روی گزینه «انتخاب» فرم تکمیل فرایند خرید را تکمیل نموده و سپس بر روی گزینه «ثبت» کلیک نمایید. پس از بررسی اطلاعات فیش پرداختی شما، حساب کاربری شما شارژ می شود. پس از شارژ حساب کاربری، به بخش پنل کاربری مراجعه کرده و آزمون مورد نظر خود را انتخاب نمایید

د) اجرای آزمون

پس از انتخاب آزمون مورد نظرتان، پرسشنامه آزمون را تکمیل و نتایج آن را بلافاصله ملاحضه نمایید. نتایج آزمون بر اساس نوع کاربری متفاوت است. نتایج برای کاربران عادی، به زبان ساده و قابل فهم ارائه شده است و تلاش شده است تمام نتایج به صورت نمودار و جداول ساده ارایه شود تا درک نتایج برای کاربر قابل فهم باشد.

 

در صورت هرگونه سوال با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

 

ثبت نام متخصص بالینی: این پنل به کاربران زیر اختصاص دارد:

  1. متخصصان بالینی، اساتید و دانشجویانی که قبلا آزمون گرفته اند و اکنون قصد نمره گذاری و تفسیر آن را دارند.
  2. کاربرانی که کتاب دستنامه سنجش روانی مارنات را تهیه کرده و پسود ورد به پنل را دارند.

ثبت نام کاربران عادی: این پنل به کاربران زیر اختصاص دارد:

  1. کاربرانی که تمایل دارند از آزمون های شخصیت و سلامت روان، جهت کسب شناخت علمی و معتبر از ویژگی های شخصیتی و وضعیت سلامت روانی خود استفاده کنند.
  2. کاربرانی که از طرف روانشناس برای اجرای آزمون به این وب سایت ارجاع داده شده اند.

پنل رورشاخیار: این پنل به کاربران زیر اختصاص دارد:

  1. متخصصان سنجش روانشناختی، اساتید و دانشجویان آشنا با آزمون رورشاخ.
شنبه, 10 تیر 1396 ساعت 06:37